з 2011

Виробництво

У вересні 2011 року в м. Глухів Сумської області в Україні нами було запущено лінію з виробництва деревних гранул (пелет) загальною продуктивністю 4 тонни на годину. Серцем виробництва є два високотехнологічних гранулюючих преса фірми Амандус Каль (Amandus Kahl), які славляться своєю надійністю і високою якістю продукції, що випускається. Саме виробництво фактично складається з двох паралельних (не залежних одна від одної) ліній з продуктивністю по 2 тонни на годину кожна. Така організація виробництва дає змогу домогтися підвищеної відмовостійкості, оскільки в разі виходу з ладу будь-якого обладнання на одній лінії, друга продовжує працювати.

Підготовка сировини до гранулювання

Як сировину для гранулювання використовують відходи лісозаготівлі (дрова у вигляді колод, гілки) і деревообробки (тирса, тріска, обапола, обрізки). Для отримання гранул високої якості, сировину у вигляді колод пропускають через корообдирне обладнання. У процесі підготовки великокускові відходи надходять у рубильну машину, де подрібнюються на тріску, а потім, для подрібнення до потрібної фракції, тріска надходить у молоткову дробарку. Рівень вологості сировини, що використовується, може бути різним (за рахунок цього налаштовується робота ділянки сушіння), але не має містити сторонніх домішок (металевий пил, пісок). У складі сировини коефіцієнт домішок відходів виробництва не повинен перевищувати 17% від маси (через підвищену зольність), порода деревини не має великої значущості. Але слід врахувати, що процес виробництва пелет (деревних гранул) протікає легше при пресуванні відходів хвойних порід, через більший відсотковий вміст лігніну (натуральна сполучна речовина).

Сушіння подрібненої сировини для виробництва пелет

Подрібнена сировина (фракція 1,5-5 мм.) транспортером потрапляє в камеру сушильної установки. Відбір надлишкової вологи відбувається за допомогою виробленого теплогенератором гарячого повітря. Потужність теплогенератора, на практиці, розраховується виходячи з продуктивності лінії, і дорівнює 1 МВт на 1 т висушеної сировини. Теплогенератор працює на відходах деревообробки (тирса), корі, що утворюється в процесі обкоркування під час підготовки сировини, дрібнофракційної продукції та пилу, що утворюється в процесі відсіву готової продукції.
При використанні барабанних сушарок, температура повітря на вході в сушарку 200-300 0С, на виході з сушарки продукт має температуру 75-95 0С. Сировина з барабана захоплюється лопатями і піднімається наверх, проходячи через потік теплоносія до виходу. За виходом знаходиться уловлювач, що вловлює каміння під час надходження сировини з відвалів і відсутності сортування вхідної сировини. Сировина проходить стадію висушування до стану вологості 8-15%. Якщо це потрібно, то після сушіння сировина повторно перемелюється в молотковій дробарці.
Після цього пневмотранспортом сировина надходить у батарейний циклон, де здійснюється розподіл висушеного матеріалу і теплоносія. Відпрацьований носій тепла виводиться в атмосферу. З циклону, за допомогою шлюзового затвора, висушений матеріал надходить у бункер-накопичувач прес-гранулятора. Використання проміжного накопичувача дає змогу не тільки забезпечити безперебійну роботу преса, а й вирівняти вологість сировини після сушіння.

Гранулювання

З бункера накопичувача подрібнені та висушені деревні відходи надходять до подавального шнека, що слугує для рівномірної подачі сировини до прес-гранулятора. Звідти сировина вирушає до змішувача преса-гранулятора, який її перемішує і, в разі потреби, додає воду або пару для компенсації об’єму вологи, що випаровується в процесі гранулювання. Після змішувача готова суміш для гранулювання надходить уже безпосередньо в прес-гранулятор. У камері пресування вона затягується між пресувальними вальцями та матрицею і продавлюється в радіальні отвори матриці. Діаметр отвору матриці 6мм, відповідно там деревні гранули формуються під тиском. Тиск виникає під час проходження продукту між матрицею та обертовими роликами. Видавлені з отворів пелети обламуються за допомогою рухомих ножів.

Охолодження готових гранул

Через вихідний отвір преса-гранулятора готові гранули транспортуються норією в охолоджувальну колонку, оскільки на виході з преса вони мають високу температуру і неміцні. Через шар пелет за допомогою вентилятора циклона продувається повітря, що охолоджує пелети. У процесі охолодження, за рахунок випаровування, вологість пелет зменшується, в них відбуваються фізико-хімічні зміни. Таким чином, пелети набувають необхідної вологості, твердості та температури. З колони охолодження гранули потрапляють на стіл просіювання, де відбувається очищення гранул від дрібних частин. Дрібну фракцію відправляють назад у бункер над пресом-гранулятором. Цей процес проходить безперервно і без відходів. Очищені та остиглі гранули потрапляють у контейнер для пакування і транспортування

Пакування і транспортування пелет

Використовуючи дозатор, призначений для автоматичного зважування, готові гранули фасують у великі мішки типу “Big-Bag” або невеликі поліетиленові мішки вагою 15-25 кг, які потім укладають на палети. За допомогою навантажувача наповнені мішки або готові упаковані палети направляються на склад готової продукції.
ЗАМОВИТИ

Пелети оптом

Наш менеджер відповість на всі питання, що Вас цікавлять
Scroll to Top